2019 Maggie Fischer Memorial Cross Bay Swim

Overall Finish List

July 19, 2019


Just - In - Time - Racing    corrected 7/25/2019 RWF


Place

Name

City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Div

Total Time

1

Christopher Arena

Amityville NY

2

20

M

1: 0-29

1

1:48:29.00

2

Noah Chernik

Bay Shore NY

19

21

M

2: 0-29

1

1:49:48.00

3

Justin Meyn

Brightwaters NY

94

18

M

3: 0-29

1

1:55:37.00

4

Bruno Esquen Blas

New York NY

43

28

M

4: 0-29

1

2:00:23.00

5

erik zaratin

Riverhead NY

136

40

M

1:30-49

1

2:01:11.00

6

Tom Dolan

Breezy Point NY

35

51

M

1:50-99

1

2:02:11.00

7

Meghan Slattery

Bayport NY

123

21

F

1: 0-29

1

2:02:34.00

8

Brian Veit

Port Jefferson NY

131

16

M

5: 0-29

1

2:03:47.00

9

Andrew Darcy

Brightwaters NY

29

51

M

2:50-99

1

2:08:39.00

10

Stephanie Palmeri

Indianapolis IN

101

31

F

1:30-49

1

2:11:30.00

11

Matthew Darcy

Brightwaters NY

30

19

M

6: 0-29

1

2:14:14.00

12

Richard Wilde

Brooklyn NY

134

46

M

2:30-49

1

2:15:14.00

13

Christa Harrison

Bay Shore NY

57

38

F

2:30-49

1

2:15:14.30

14

Shawn Drum

East Islip NY

37

49

M

3:30-49

1

2:15:16.30

15

richie chiarella

Centereach NY

20

16

M

7: 0-29

1

2:16:40.30

16

michael brady

Sayville NY

7

51

M

3:50-99

1

2:16:41.00

17

Patrick McElhone

New York NY

86

38

M

4:30-49

1

2:16:42.00

18

Katie Kiely

Mountain Lakes NJ

67

19

F

2: 0-29

1

2:16:42.30

19

Mark Sagliocca

Brightwaters NY

118

58

M

4:50-99

1

2:16:42.30

20

Erin Kiely

Mountain Lakes NJ

68

21

F

3: 0-29

1

2:18:42.30

21

Amanda Marcus

Bethpage NY

82

33

F

3:30-49

1

2:19:42.30

22

Marc Danin

West Islip NY

28

48

M

5:30-49

1

2:20:42.30

23

John Betz

Babylon NY

5

63

M

5:50-99

1

2:20:45.30

24

Brooke Bowers

Brightwaters NY

6

16

F

4: 0-29

1

2:22:45.30

25

Scott Burman

Garden City NY

12

40

M

6:30-49

1

2:22:46.30

26

Joseph Welling

Brightwaters NY

133

16

M

8: 0-29

1

2:22:49.30

27

Aidan Healy

Islip NY

58

19

M

9: 0-29

1

2:26:26.30

28

Heidi Lambert

Babylon NY

73

33

F

4:30-49

1

2:27:07.30

29

chris quartuccio

West Sayville NY

106

54

M

6:50-99

1

2:27:36.30

30

Nadine Crane

Blue Point NY

23

41

F

5:30-49

1

2:27:39.30

31

Brennan Regan

Bay Shore NY

110

44

M

7:30-49

1

2:27:46.30

32

arioch griffiths

Northport NY

54

51

M

7:50-99

1

2:28:39.30

33

Cole Fleming

Lindenhurst NY

46

36

M

8:30-49

1

2:29:02.30

34

scott wisseman

Sayville NY

135

57

M

8:50-99

1

2:29:02.30

35

John Hobbes

Bay Shore NY

62

53

M

9:50-99

1

2:30:10.30

36

Bob Lingner

Patchogue NY

76

54

M

10:50-99

1

2:30:19.30

37

Jonathan McIntyre

Brightwaters NY

87

39

M

9:30-49

1

2:31:27.30

38

Robert McNulty

Great River NY

92

50

M

11:50-99

1

2:32:42.30

39

Gil Herzberg

Katonah NY

61

55

M

12:50-99

1

2:33:09.30

40

Daniel McBride

Commack NY

85

52

M

13:50-99

1

2:33:24.30

41

Mitchell Gordon

East Norwich NY

51

60

M

14:50-99

1

2:36:24.30

42

Federico Campbell

Brightwaters NY

13

40

M

10:30-49

1

2:36:56.30

43

Alexander Patterson

Brooklyn NY

102

38

M

11:30-49

1

2:37:39.30

44

Ryan Rezinas

Bayport NY

111

45

M

12:30-49

1

2:37:46.30

45

Garret Golden

Brightwaters NY

50

37

M

13:30-49

1

2:38:04.30

46

Ali Hoffman

Brightwaters NY

64

26

F

5: 0-29

1

2:38:56.30

47

Jarrett Nagengast

Bay Shore NY

97

17

M

10: 0-29

1

2:39:37.30

48

Jessica Beecher

New York NY

4

23

F

6: 0-29

1

2:39:38.30

49

Andrea O'Brien

Centerport NY

99

49

F

6:30-49

1

2:41:30.30

50

Marco Sagliocca

Brightwaters NY

117

25

M

11: 0-29

1

2:42:31.30

51

Matt Guinta

Islip NY

55

33

M

30-49

1

2:42:32.30

52

DAN DUNMIRE

Stony Brook NY

38

56

M

15:50-99

1

2:42:35.30

53

Heath Hocoluk

Brightwaters NY

63

37

M

14:30-49

1

2:43:19.30

54

Ryan McLaughlin

Selden NY

88

37

M

15:30-49

1

2:45:27.30

55

Erin Mascaro

Brightwaters NY

84

37

F

7:30-49

1

2:45:39.00

56

Danielle Sullivan

West Islip NY

125

42

F

8:30-49

1

2:45:39.00

57

Michael Zigon

Babylon NY

138

27

M

12: 0-29

1

2:46:16.00

58

Maria Greer

Sayville NY

52

47

F

9:30-49

1

2:46:36.00

59

Christopher Ribando

East Islip NY

112

34

M

16:30-49

1

2:46:38.00

60

Cole McNulty

Bay Shore NY

91

17

M

13: 0-29

1

2:47:46.00

61

Thomas Koehler

Hampton Bays NY

70

51

M

16:50-99

1

2:48:18.00

62

Christa Dwyer

Saint James NY

41

53

F

2:50-99

1

2:48:38.00

63

Dan McNicholas

Islip NY

90

31

M

17:30-49

1

2:48:57.00

64

Brian Healy

Islip NY

59

16

M

14: 0-29

1

2:50:02.00

65

Richard Kertzner

Calabasas CA

66

69

M

17:50-99

1

2:50:59.00

66

David Carswell

West Islip NY

15

35

M

18:30-49

1

2:51:14.00

67

Katie Henriksen

Bay Shore NY

60

23

F

7: 0-29

1

2:51:24.00

68

Meghan Olsen

Bohemia NY

100

51

F

3:50-99

1

2:52:01.00

69

Michael Cuneo

East Northport NY

25

40

M

19:30-49

1

2:52:02.00

70

frank cutrone

West Islip NY

26

23

M

15: 0-29

1

2:52:13.00

71

Kiersten DeCamp

Bay Shore NY

31

17

F

8: 0-29

1

2:52:15.00

72

ROBERT LASER

Huntington Station NY

74

60

M

18:50-99

1

2:52:46.60

73

Patrick Fallot

Amityville NY

44

30

M

20:30-49

1

2:53:11.60

74

John Krut

East Northport NY

72

50

M

19:50-99

1

2:54:56.60

75

Keith Drayer

N. Woodmere

36

54

M

20:50-99

1

2:55:25.60

76

Joseph Vaccaro

Huntington NY

129

53

M

21:50-99

1

2:55:29.60

77

Travis Buonocore

Bay Shore NY

10

45

M

21:30-49

1

2:56:46.60

78

RICK GREMPEL

Babylon NY

53

62

M

22:50-99

1

2:57:19.60

79

Chris Kittel

Bay Shore NY

69

46

M

22:30-49

1

2:57:41.60

80

Elissa Weick

Bay Shore NY

132

48

F

10:30-49

1

2:57:41.60

81

Mark Koehler

Saint James NY

71

55

M

23:50-99

1

2:57:42.60

82

tim corcoran

Babylon NY

22

57

M

24:50-99

1

2:58:42.60

83

Shane Carew

Oakdale NY

14

26

M

16: 0-29

1

2:59:05.60

84

Jon Maier

Brooklyn NY

79

55

M

25:50-99

1

2:59:39.60

85

Katrina Lundstedt

Berkeley CA

78

49

F

11:30-49

1

2:59:39.60

86

Derrick Edwin

Lindenhurst NY

42

41

M

23:30-49

1

3:00:26.00

87

Madeline Dunn

Brightwaters NY

40

17

F

9: 0-29

1

3:00:27.00

88

Bill Mascaro

Brightwaters NY

83

36

M

24:30-49

1

3:00:44.00

89

James Sconzo

Brooklyn NY

119

63

M

26:50-99

1

3:02:02.30

90

Sydney Leone

Bay Shore NY

75

23

F

10: 0-29

1

3:02:03.00

91

Carol Sherlock

Wading River NY

121

56

F

4:50-99

1

3:03:25.00

92

James Ferguson

Brightwaters NY

45

63

M

27:50-99

1

3:05:00.00

93

Shannon Culkin

West Islip NY

24

19

F

11: 0-29

1

3:05:10.00

94

michael dunn

Brightwaters NY

39

51

M

28:50-99

1

3:05:23.00

95

Jeffrey Murphy

New York NY

96

59

M

29:50-99

1

3:05:25.80

96

Daniel Cassuto

Nesconset NY

16

38

M

25:30-49

1

3:06:26.00

97

Joseph Alex

Bay Shore NY

1

42

M

26:30-49

1

3:06:26.00

98

Martin Rosenthal

Manchester Center VT

116

52

M

30:50-99

1

3:07:15.00

99

Kristen Brigagliano

Brightwaters NY

8

23

F

12: 0-29

1

3:08:09.00

100

Kevin Burke

Ocean Beach NY

11

65

M

31:50-99

1

3:12:11.00

 

Place

Name

City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Div

Total Time

101

Alane Theofield

Smithtown NY

126

58

F

5:50-99

1

3:12:43.00

102

Rebecca Christie

Bay Shore NY

21

17

F

13: 0-29

1

3:16:46.00

103

Daniel Gallagher

Bay Shore NY

48

61

M

32:50-99

1

3:17:18.00

104

Thomas Merritt

Brightwaters NY

93

55

M

33:50-99

1

3:18:10.00

105

Samantha Gesuele

Deer Park NY

49

39

F

12:30-49

1

3:18:49.00

106

Michael Manno

Islip Terrace NY

80

51

M

34:50-99

1

3:20:47.00

107

John Perkins

Islip Terrace NY

104

51

M

35:50-99

1

3:21:58.00

108

Mark Dempsey

Bay Shore NY

33

60

M

36:50-99

1

3:22:33.00

109

Mary Dempsey

The Villages FL

34

64

F

6:50-99

1

3:23:33.00

110

Douglas Delisle

Bay Shore NY

32

47

M

27:30-49

1

3:24:16.00

111

Thomas Zepf

Brightwaters NY

137

48

M

28:30-49

1

3:26:19.00

112

Alyson Paz

Point Lookout NY

103

36

F

13:30-49

1

3:26:55.00

113

Geraldine Chapey

Bay Shore NY

17

23

F

14: 0-29

1

3:27:32.00

114

Chris Riley

Islip NY

113

29

M

17: 0-29

1

3:28:21.00

115

Steve Poppe

Asheville NC

105

63

M

37:50-99

1

3:29:49.00

116

Justin Galbraith

Brightwaters NY

47

50

M

38:50-99

1

3:30:19.00

117

Diane McManus

Upper Darby PA

89

68

F

7:50-99

1

3:30:31.00

118

Rob Roos

Clifton Park NY

114

52

M

39:50-99

1

3:40:38.00

119

Matthew Roos

Clifton Park NY

115

19

M

18: 0-29

1

3:40:38.00

120

Anthony Baranta

Holbrook NY

3

38

M

29:30-49

1

3:42:35.00

121

LT Stehl

Massapequa NY

124

29

M

19: 0-29

1

3:47:21.00

122

Vanoy Harris

Bay Shore NY

56

57

M

40:50-99

1

3:58:01.00